Čerstvý majster Európy Ján Volko: Zlato aj napriek ťažkému zraneniu

14. 03 2019 06:00 | markiza.sk
#tbt s Matúšom Krnčokom - Ján Volko
#tbt s Matúšom Krnčokom - Ján Volko Foto: TV Markíza

Čo mu ako prvé prebehlo hlavou po tom, čo zistil, že vyhral?

Do relácie Throwback Thursday s Matúšom Krnčokom prijal pozvanie čerstvý majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko. Slovenský šprintér si z Halových majstrovstiev Európy v Glasgowe odniesol zaslúžené zlato.

Dvadsaťdvaročný športovec ostáva aj napriek obrovskému úspechu skromný a pokorný a ako sám povedal, slávu si neužíva. Za všetku podporu svojich fanúšikov je však veľmi vďačný.

Aj keď jeho účasť na majstrovstvách bola pre natrhnutie stehenného svalu otázna, napokon sa dva dni pred šampionátom on a jeho tím rozhodli, že do toho pôjdu. A oplatilo sa.

Čo mu ako prvé prebehlo hlavou po tom, čo zistil, že vyhral? „Hlavne obrovská vďačnosť, cítil som šťastie a podporu ľudí, ktorí ma tam v podstate dotlačili a, samozrejme, aj Boha, keďže som veriaci a naozaj, bez Neho by som sa tam nedostal a budem to stále tvrdiť,“ povedal Ján.

Aké má plány do budúcna, či už v profesionálnom živote alebo v súkromí? Pozrite si rozhovor s majstrom Európy.

 

 

Ak ste nestihli predchádzajúce časti #tbt s Matúšom Krnčokom s Janou Kirschner, Máriou Čírovou či vešticou Ginou, nájdete ich zadarmo v našom videoarchíve.

Toto, ale aj viac zaujímavých videí môžete sledovať na našom Youtube kanáli Televízia Markíza. Kliknite na odber a budete vidieť všetko ako prví.

Komentáre ( 0)