Matia alias B-Complex bez servítky: „Je tu veľa idiotov, ktorí sa nechcú pohnúť!“

08. 08 2019 06:00 | markiza.sk
Matia alias B-Complex
Matia alias B-Complex Foto: Instagram/immatia

Úspešná dídžejka bola hosťom relácie Throwback Thursday s Matúšom Krnčokom v rámci letného špeciálu z festivalu Pohoda.

Transrodovosť je jednou z chúlostivých tém, ktoré sú na Slovensku stále tabu. V júni tohto roku však nastal veľký zvrat, keď ju Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odstránila zo zoznamu duševných chorôb.

V poslednom letnom špeciáli z festivalu Pohoda bola hosťom relácie Throwback Thursday s Matúšom Krnčokom dídžejka Matia, ktorá vystupuje pod umeleckým menom B-Complex.

Zdroj: Instagram/immatia

Rodáčka zo Šale, ktorá sa už ale cíti ako Bratislavčanka (v hlavnom meste žije dlhé roky) v rozhovore s Matúšom Krnčokom vyviedla z omylu ľudí, ktorí si doteraz mysleli, že transgenderový (alebo transrodový) človek si v istom období svojho života odrazu zmyslí, že má iné pohlavie.

„Zažívala som to odmalička, len som to možno nevedela vyjadriť alebo popísať. To, čo som vedela, poznala a mala naučené, tak na mňa nesedelo,“ povedala Matia, ktorá priznala, že keby mala možnosť byť ženou, bola by za. „Keby som teraz vedela šmahom ruky byť žena, tak by som to zobrala, v realite to ale nie je také jednoduché,“ povedala. Počas rozhovoru spomenula, že sa dlho snažila zapadnúť, aby bola taká ako všetci ostatní, kým pochopila, že to vôbec nemusí riešiť. A to jej pomohlo k transrodovosti.

Keď sa jej Matúš opýtal, či si myslí, že Slovensko je vyspelá krajina aj v tomto smere, odpovedala, že Slovensko je na tom lepšie, ako si myslíme. „Musíme byť na seba viac hrdí, musíme si vážiť to, čo tu máme. Myslím, že máme naozaj veľký potenciál, len si ľudia musia uvedomiť a pripustiť, že sa veci menia k lepšiemu.“Ako sama povedala, otvorene a bez servítky, napriek tomu je tu veľa idiotov, ktorí sa nechcú pohnúť.

Pozrite si kúsok z rozhovoru s Matiou alias B-Complexom. Celý rozhovor s úspešnou dídžejkou nájdete na YouTube.

 

Ak ste nestihli predchádzajúce časti #tbt s Glebom, Michalom Kaščákom či Carmel Paradise, nájdete ich v našom videoarchíve.

Toto, ale aj viac zaujímavých videí môžete sledovať na našom Youtube kanáli Televízia Markíza. Kliknite na odber a budete vidieť všetko ako prví.

Komentáre ( 0)